طراحی و برنامه نویسی و آموزش نرم افزار و سخت افزار و شبکه و موبایل و IT
دو نکته در تلگرام
دوشنبه 30 فروردین 1395 ساعت 11:33 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )
بازگشت به گروه های حذف شده تلگرام

اگر قبلا در نرم افزار تلگرام از گروهی خارج شده اید و دوباره قصد دارید به گروه باز گردید این ترفند را بخوانید.

در نرم افزار تلگرام دوستان و آشنایان شما را به گروه های مختلف دعوت می کنند و صفحه تلگرام شما پر از گروه می شود در این زمان شما از گروه خارج یا به اصطلاح  Left می دهید.

 

اگر به تلگرام وب سر زده باشید، آثاری از گروه هایی که لفت داده اید را مشاهده می کنید البته این قابلیت فقط در نسخه تلگرام وب ثبت می شود.

 

آموزش تصویری تلگرام, بازگشت به کانال حذف شده تلگرام

آموزش بازگشت دوباره به گروهی که خارج شده ایم

 

در این قانون افرادی که در گروه عضو هستند نمی توانند شما را اد یا دوباره برگردانند، و فقط با در دست داشتن لینک گروه می توانید دوباره به گروه بازگردید.

 

آموزش تصویری تلگرام, بازگشت به کانال حذف شده تلگرام

نسخه تلگرام وب

 

اگر لینک گروه را نداشته باشید چگونه به گروه باز گردید؟
خوشبختانه نرم افزار تلگرام برای کاربرانش یک راه بازگشت به گروه گذاشته است تا کسانی که پشیمان می شوند و یا دوباره می خواهند عضو همان گروه شوند از این ترفند استفاده می کنند.

 

برای بازگشت به گروه های خارج شده مراحل زیر را دنبال کنید.

 

1- به آدرس http://web.telegram.org مراجعه کنید و حساب کاربری تلگرامتان را وارد کنید.

 

آموزش تصویری تلگرام, بازگشت به کانال حذف شده تلگرام

 

2- نام گروهی که از آن لفت داده اید را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

 

آموزش تصویری تلگرام, بازگشت به کانال حذف شده تلگرام

 

3- روی اسم گروه کلیک کنید و گزینه ی Return to group.

 

آموزش تصویری تلگرام, بازگشت به کانال حذف شده تلگرام

 

آموزش تصویری تلگرام, بازگشت به کانال حذف شده تلگرامآیا حذف اکانت مشکل ریپورت را حل می کند؟

با ارائه ی نسخه جدید تلگرام قابلیت ریپورت اسپم به آن اضافه شد، تا افرادی که به Pv کسی می روند و مزاحمت ایجاد می کنند با زدن گزینه ی report spam شخص مورد نظر را مسدود (block)می کنند.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

مقابله با ریپورت اسپم چت خصوصی

 

در نرم‌افزار تلگرام می‌توانید به افرادی که شماره تلفن همراه شما را در گوشی خود ذخیره ندارند هم پیام بفرستید. هنگامی که شما این کار را انجام می‌دهید، پیام شما به همراه دو گزینه Add Contact و Report Spam و یا در نسخه PC با گزینه‌های Report Spam و Hide به طرف مقابل نمایش داده می‌شود که مخاطب می‌تواند بسته به تصمیمی که در آن لحظه می‌گیرد، پیام شما را اسپم گزارش کند.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

 

زمانی که ریپورت می شوید با اخطار Sorry, you can only send messages to mutual contacts at the moment (متاسفیم،شما در حال حاضر فقط میتوانید پیام‌ها را به مخاطبین متقابل ارسال کنید) مواجه می شوید.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

ریپورت شدن در تلگرام

 

برای حل این مشکل ترفندها و راهکارهای زیادی در اینترنت وجود دارد که بعضی از این راهکار ها تقلبی و بعضی فقط در مواقع خواص کار می کنند.

 

راه حل اول
ساده ترین راه برای مقابله با ریپورت اسپم چت خصوصی یا همان سکرت چت است

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

 

با استفاده از این قابلیت اگر ریپورت هم شده باشید می توانید به افراد ناشناس پیام بدهید.

 

نکته ها:
به صورت همزمان فقط با یک نفر می‌توان گفتگوی محرمانه انجام داد.
گفتگوی گروهی محرمانه در حال حاضر امکان پذیر نیست.
امکان گفتگوی محرمانه در نسخه دسکتاپ تلگرام وجود ندارد.
اگر مخاطب شما آنلاین باشد این قابلیت امکان پذیر است.

 

راه حل دوم
یکی از روش های پیشنهادی تلگرام
با این راهکار یک ایمیل به تلگرام می زنید و گزارش می دهید که شما ریپورت شده اید

 

متن ایمیل پیشنهادی برای ارسال به تلگرام برای حل مشکل ارسال نشدن پیام می تواند بصورت زیر باشد:


Hi .My Account Wrongly Limited for Sending Message to people who i have not they phone number in my contacts. i’m sure that i don’t send spam and annoying messages to no body.please remove my account limitation.
My Phone number: +98**********
My Telegram ID: @******

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

ارسال ایمیل به تلگرام

 

این عمل ممکن است تا 1 هفته طول بکشد و شاید هم بیشتر. اما در آخر نتیجه برای شما ایمیل خواهد شد.

 

هیچ نرم افزاری مشکل ریپورت شما را حل نمی کند
نرم افزار هایی که برای رفع ریپوت به شما معرفی می شوند، اکثرا تقلبی هستند و یا همان کار ایمیل به شرکت تلگرام را انجام می دهند که در آخر متوجه می شود که کار اصلی نرم افزار، تبلیغات است.

 

مرحله آخر
در مرحله آخر باید گفت که اگر مشکل شما حل نمی شود باید اکانت تلگرام خود را حذف کنید.

 

برای حذف حساب کاربری خود مراحل زیر را دنبال کنید:
1- به این آدرس مرجعه کنید (my.telegram.org/deactivate)
2- شماره تلفن خود را به همراه کد +98 (کد ایران) را وارد کنید و روی  Next کلیک کنید.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

 

3- یک رمز عبور از طریق تلگرام برای شما ارسال می شود که باید در کادر Password کد ارسال شده را وارد کنید و روی گزینه Sign in کلیک کنید.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

رفع مشکل ریپورت شدن در تلگرام

 

4- روی گزینه Done کلیک کنید.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

 

5- در مرحله ی آخر هم یک پنجره برای شما باز می شود که برای غیر فعال کردن اکانت تلگرام خود باید روی گزینه Yes, delete my account کلیک کنید.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

غیر فعال کردن اکانت تلگرام

 

اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید عملیات شما به پایان رسیده است. در صورت درست بودن پیغام زیر به نمایش در می آید

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم

 

نکته: پیام هایی را که از قبل برای دوستان خود ارسال کرده اید، برای آن ها پاک نخواهد شد.

 

حذف حساب کاربری تلگرام, ریپورت اسپم


متاسفانه با استفاده از این راه رفع ریپورت نمی شوید و فقط راه اصلی و درست همان ارسال یک پیغام به تلگرام است.
برچسب‌ها: تلگرام , گروه تلگرام ,

اپراتورهای سیم کارت در ایران
سه شنبه 24 فروردین 1395 ساعت 10:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )
همراه اول، ایرانسل یا رایتل ؟

یکی از ابتدایی ترین آپشن های هر اپراتوری این است که بعد از آنتن دهی خوب، قدرت برقراری تماس بالایی داشته باشد. پیامک هم آپشن رو به فراموشی است که گوش تلگرام کر (!) به تازگی، با طرح های مختلفی که برایش گذاشته می شود، دوباره روی بورس آمده. هر چند استفاده از این ابزار، بیشتر تبلیغاتی شده. هزینه ارسال پیامک در هر سه اپراتور تقریبا برابر است. سیم کارت پیام رسان یکی از اپراتورها، طرفداران زیادی پیدا کرده؛ سیم کارتی فقط با قابلیت فرستادن پیامک که طرح های تخفیفی خوبی دارد.

برای چند کلمه حرف بیشتر

ایرانسل

برای چند کلمه حرف بیشتر

طرح قرمز تک ستاره

کسانی که از سیم کارت های ایرانسل استفاده می کنند، می توانند با 700 تومان ناقابل، رایگان با موبایل شان صحبت کنند. البته همین جوری هم نیست و شرط هایی دارد؛ مثلا اینکه تماس شما باید در شبکه ایرانسل باشد؛ یعنی ایرانسل به ایرانسل یا اینکه این طرح فقط برای مشترکان سیم کارت های اعتباری است. ساعات تخفیف هم از ساعت یک نیمه شب شروع می شود و تا ساعت نه صبح ادامه دارد. خبر خوب اینکه خارج از این چند ساعت، در ساعات غیر اوج مصرف، مکالمه هایتان تخفیف دار خواهد شد. خبر بد اینکه در این هشت ساعت، فقط می توانید دو ساعت، رایگان استفاده کنید.

طرح تخفیفی روزانه

مشترکان ایرانسل می توانند هر روز با فعال کردن این بسته کم هزینه از تخفیف در مکالمات شان برخوردار شوند. هزینه این بسته تخفیفی فقط صد تومان است و تا 24 ساعت قابل استفاده است.

بسته ترکیبی من

بسته ترکیبی ایرانسل، یک پکیج مناسب است. ویژگی ممتاز آن این است که می توانید تمام تخفیف ها را به صورت دستی و بر حسب نیازتان در آن فعال کنید. به این صورت که تعداد روز استفاده، دقایق مکالمه، تعداد پیامک و ساعت استفاده از اینترنت را در منوی آن وارد می کنید و به همان اندازه هم پول می دهید و طبق چیزی که خود ایرانسل گفته با این بسته 99 درصد در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد.

طرح آدینه

جمعه غمگین است؟ غروبش دلتنگی می آورد؟ احتمالا می خواهید جمعه این هفته هم این جملات را با عکسی از نیم رخ خودتان در اینستاگرام پست کنید اما بدانید که کارهای دیگری هم می شود کرد، مثلا می توانید با فک و فامیل و دوستان تماس بگیرید و از دلتنگی دربیایید و با طرح آدینه نگران هزینه اش هم نباشیم. این طرح فقط برای روزهای جمعه است و تخفیف هایی در مکالمه دارد. مبلغ فعال سازی آن هم هزار تومان است که از شارژتان کم می شود و یک ماه انقضا دارد.

سرویس میزبان من

اگر خیلی دست و دلباز هستید یا اگر دوستان تان را دوست دارید یا اگر رییسی هستید که برای همه چیز حساب و کتاب می کنید، این طرح برای شما کاربرد زیادی دارد. با این طرح می توانید هزینه تماس کسانی را که تمایل دارید، پرداخت کنید تا هواداران تان یک تماس بی دردسر (!) با شما داشته باشند.

این بسته اینطوری عمل می کند که وقتی با کسی تماس می گیرید، تلفن گویا از شما دستور می گیرد که هزینه را خودتان پرداخت می کنید یا نه. همچنین می توانید از طریق کدهای دستوری شماره های مجاز را به سیستم بشناسانید.همراه اول

برای چند کلمه حرف بیشتر

سرویس مکالمه رایگان

مشترکان همراه اول می توانند با ثبت این بسته، روزی ده دقیقه رایگان با تلفن شان صحبت کنند. البته کاملا رایگان هم نه؛ شما پولی برای این بسته نمی پردازید اما به جای بوق تلفن یا همان آوای انتظار، آوای تبلیغاتی پخش می شود و شما همین که دارید از مکالمه رایگان تان لذت می برید، چند لحظه قبلش روغن سرخ کردنی جدید فلان شرکت را تبلیغ کرده اید. نکته دیگر اینکه سرویس دهی این طرح،در هر روز محدود است.

سرویس همراهان اول

این سرویس مخصوص مشترکان دائمی همراه اول است که به دارندگان این خطوط این امکان را می دهد که هنگام مکالمه با یک تا پنج نفر از مخاطبانش، تخفیف دریافت کنند. طرز کار هم اینطوری است که شما بسته را فعال می کنید، بعد در پیامک های بعدی یک تا پنج شماره تلفن را ثبت می کنید. از حالا تا سه ماه دیگر هزینه همه مکالمات شما با این پنج نفر همره با ده درصد تخفیف محاسبه می شود.

بسته مکالمه با خانواده

این هم بسته دیگری است که به تازگی در سیستم همراه اول قرار گرفته. بسته مکالمه خانواده که مخصوص مشترکان دائمی سیم کارت های همراه اول است و در این مدت هم طرفداران زیادی پیدا کرده. این بسته دو حالت دارد که تفاوت آنها فقط در تعداد دقایق مکالمه است. یکی 500 دقیقه ای و دیگری دو برابر آن. بعد از فعال سازی بسته و وارد کردن دو شماره از اعضای خانواده یا دوستان، این 500 یا هزار دقیقه بین این سه نفر تقسیم می شود و تا یک ماه تماس شما با آنها و برعکس، رایگان خواهد بود. باید توجه داشته باشید که این سیستم فقط برای تماس های درون شبکه ای قابلیت استفاده دارد.

روزهای گرم حرفی

این بسته شباهت هایی به بسته قرمز ایرانسل دارد. مشترکان همراه اول این امکان را دارند که با فعال سازی این بسته به قیمت هزار تومان در هر روز 60 دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه ای داشته باشند. فرصت استفاده از این بسته ساعت شش صبح تا 23 شب است.

باشگاه فیروزه ای

یک باشگاه رقابتی واقعی برای مشترکان همراه اول که می توانند با ثبت نام در آن، در قرعه کشی شرکت کنند، امتیاز کسب کنند و بسته مورد نیازشان را با امتیازاتی که کسب کرده اند، خریداری کنند. سه بسته به صرفه هم برای استفاده وجود دارد که یکی از آنها تخفیف در مکالمه، یکی پیامک رایگان و دیگری تخفیف در مکالمه و پیامک به صورت همزمان است. اعتبار این بسته ها هم یکماهه است.

طرح شارژ شورانگیز

فعال سازی این طرح که برای سیم کارت های اعتباری و دیتا در نظر گرفته شده به مشترک این امکان را می دهد که 35 درصد شارژ هدیه بگیرد؛ یعنی به هر میزان که خط تان را با روش شورانگیز شارژ کنید، علاوه بر آن 35 درصد، می توانید از سرویس اینترنت رایگان، پیامک درون شبکه ای و مکالمات درون شبکه ای رایگان برخوردار شوید.رایتل

برای چند کلمه حرف بیشتر

خانواده دکا

این خانواده محترم یکی از محبوب ترین طرح های رایتل هستند. اعضای این خانواده چهار نفره، هر کدام ویژگی مخصوص به خود را دارند. دکا که برای مکالمه و پیامک رایگان درون شبکه است، دکاگپ برای تخفیف در پیامک و مکالمه داخل شبکه ای و بیرون شبکه ای، دکاتک که علاوه بر مکالمه و پیامک استفاده از اینترنت را هم شامل می شود و دکا بی نهایت که برای استفاده از همه امکانات این طرح است.

طرح نامحدود

این طرح هم برای مشترکان دائمی سیم کارت های رایتل است. طرح نامحدود که مهلت استفاده از آن 30 روزه و 90 روزه است، با فعال سازی آن استفاده از تمامی قابلیت های ارتباطی سیم کارت، نامحدود و رایگان می شود. قیمت بسته 30 روزه، 60 هزار تومان و 90 روزه 150 هزار تومان است.اینترنت:

لاک پشت یا خرگوش؟

بیشتر افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، از این وسیله انتظاری بیشتر از برقراری تماس و پیامک دارند و خیلی وقت ها به خاطر استفاده از اینترنت است که سراغ این گوشی ها می روند. الان هم، هر سه اپراتور خدمات اینترنت همراه را ارائه می دهند.

به تازگی و بعد از سرویس دهی موفق رایتل، همراه اول و ایرانسل هم سرویس اینترنت همراه خودشان را به 3G و بعد 4G ارتقا داده اند. حالا کار به جایی رسیده که به سختی می شود برتری یکی از آنها را ثابت کرد.

رایتل به این خاطر که تمرکز بیشتری روی اینترنتش دارد، تقریبا همه جای ایران 3G دارد و جوابگوی کاربرانش است. ایرانسل اپراتور بعدی بود که خودش را به 3G مجهز کرد. کاربران همراه اول هم از سرویس 3G خطشان راضی هستند. سرلعت دانلود با خط همره اول در بعضی جاها به 700 کیلوبایت در ثانیه هم می رسد، البته اگر منطقه ای که در آن هستید، 3G را جواب بدهد.

ایرانسل

برای چند کلمه حرف بیشتر

به آن طرح های تعرفه رنگی مخصوص دیتا می گویند. این طرح که مخصوص استفاده برای اینترنت همراه8 است، سه بسته قرمز، آبی و طلایی را شامل می شود که هر کدام ویژگی هایی دارند. تعرفه طلایی آن، 5 هزار تومان قیمت و یک ماه تاریخ استفاده دارد. 78 درصد هم در هزینه تان صرفه جویی می شود! البته برای مشترکان سیم کارت های دائمی هم همین بسته ها وجود دارد و فقط درصد تخفیف آنها، تا 90 درصد می رسد.

همراه اول

برای چند کلمه حرف بیشتر

همراه اول، دیر اما پرقدرت وارد این مسابقه نفسگیر شد. این اپراتور، وقتی اینترنتش را راه اندازی کرد و بهبود بخشید، بعد از 3G مهلت نداد و پشتش 4G را هم به سرویس اینترنتی اش اضافه کرد. همه اینها در کنار بسته جدیدی که این روزها خیلی محبوب شده: نوترینو که دو حالت آلفا (2G) و آلفا+ (3G) دارد. بسته یک ماهه نوترینوی آلفا، 2.5 گیگابایت حجم اینترنت و 50mms رایگان را 10 هزار تومان قیمت گذاری کرده.

محبوب ترین بسته نوترینوی آلفا+ هم دو گیگ حجم اینترنت دارد که یک گیگ آن نامحدود و یک گیگ آن شبانه است. این بسته 30 روزه 10 هزار تومان قیمت دارد.

رایتل

برای چند کلمه حرف بیشتر

رایتل برای اینترنت، بسته دارد جور و واجور؛ از 15 روزه تا یک ساله! از 7 هزار تومان دارد تا 480 هزار تومان! بستگی دارد که کدام یکی بیشتر به کار شما بیاید. البته رایتل بسته جدیدی را معرفی کرده که نور علی نور است. احتمالا نام بسته شش گیگی رایتل به گوش تان خورده. این بسته در دو حالت مختلف قابل استفاده است. سه گیگابایت از آن نامحدود است و در تمام ساعات می شود استفاده کرد. سه گیگ دیگر در ساعات افت مصرف (دو تا شش بامداد) به کار می آید.
بازگردانی لپ تاپ به تنظیمات اولیه
شنبه 21 فروردین 1395 ساعت 02:36 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )
چگونه یک لپ تاپ را به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردانیم؟

به همراه رایانه های شخصی دسکتاپ و لپ تاپ هایی که توسط شرکت های کوچک‌تر معرفی شده اند ممکن است یک دیسک نوری نصب ویندوز نیز ارائه شود اما اگر رایانه شما محصول شرکت هایی مانند لنوو، اچ‌پی یا دل است احتمالا باید فرآیندی متفاوت را دنبال کنید که رایانه شما را به تنظیمات اولیه کارخانه باز می گرداند.

گاهی اوقات ویندوز به واسطه نرم افزارهایی که سرعت فعالیت این سیستم عامل را کاهش می دهند یا آلودگی به بدافزارها با کندی سرعت و هنگ های گاه و بیگاه مواجه می شود. در این شرایط، یکی از بهترین گزینه ها پاکسازی سیستم و نصب مجدد سیستم عامل ویندوز است.

چگونه یک لپ تاپ را به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردانیم؟


حال یا می توانید یک نسخه از ویندوز را تهیه کرده و این سیستم عامل را دوباره نصب کنید و یا روش بازگشت به تنظیمات کارخانه (فکتوری ریست) را انتخاب کنید که چگونگی انجام این کار به شرکت تولیدکننده دستگاه بستگی دارد. به همراه رایانه های شخصی دسکتاپ و لپ تاپ هایی که توسط شرکت های کوچک‌تر معرفی شده اند ممکن است یک دیسک نوری نصب ویندوز نیز ارائه شود اما اگر رایانه شما محصول شرکت هایی مانند لنوو، اچ‌پی یا دل است احتمالا باید فرآیندی متفاوت را دنبال کنید که رایانه شما را به تنظیمات اولیه کارخانه باز می گرداند. در دیسک سخت رایانه این قبیل شرکت ها چیزی پنهان شده است که به عنوان درایو ایمیج (Drive Image) شناخته می شود. این یک کپی دقیق از پیکربندی ویندوز نصب شده روی رایانه است که آن را خریداری کرده اید و می تواند روی داده های ویندوز آسیب دیده با کمک برخی نرم افزارهای ریکاوری سیستم کپی شود.

گزینه های بوت

دستگاه خود را روش کرده و کلید F8 را بزنید تا منویی با عنوان Advanced Boot Options ظاهر شود. گزینه Repair your computer را در بالای فهرست انتخاب کرده و کلید اینتر را فشار دهید. ممکن است نرم افزار ریکاوری رایانه به صورت مستقیم آغاز به کار کند. اگر این گونه نبود تا جایی ادامه دهید که نیازمند انتخاب نام کاربری و در صورت نیاز گذرواژه مربوطه آن هستید.

اکنون منویی با عنوان System Recovery Options را مشاهده خواهید کرد. آخرین لینک به طور معمول آن چیزی است که نرم افزار ریکاوری تولیدکننده رایانه را فعال می سازد. در رایانه های شرکت دل احتمالا به نام Dell DataSafe Restore، در رایانه های اچ‌پی به نام Recovery Manager، و در رایانه های سونی به نام VAIO Recovery Center شناخته می شود.

ساده ترین روش برای بازگرداندن رایانه تولیدشده توسط شرکتی بزرگ مانند دل یا اچ‌پی به تنظیمات اولیه کارخانه استفاده از نسخه کپی ویندوز است که در هارد درایو حفظ شده است. اما اگر این کپی از سیستم عامل نیز به واسطه ویروس یا نرم افزارهای مخرب دیگر آسیب دیده یا حذف شده باشد چه کاری می توان انجام داد؟

خوشبختانه رایانه شما می تواند با یک یا چند دی‌وی‌دی ریکاوری سیستم به عنوان یک پشتیبان برای محتوای ذخیره شده روی هارد درایو همراه شود. دیسک درست را وارد کرده و با فشار دادن کلید F12 هنگام بوت شدن رایانه باید روند مشابه بازگشت به تنظیمات کارخانه که پیش از این شرح دادیم، آغاز شود.

دانلود قابل

گاهی اوقات تولیدکنندگان رایانه های شخصی برای صرفه جویی در هزینه ها به جای آن که این دیسک ها را همراه با دستگاه ارائه کنند از کاربران می خواهند تا هنگامی که برای نخستین بار وارد ویندوز می شوند، آنها را روی یک دیسک نوری رایت کنند.

همچنین در وب سایت برخی شرکت تولیدکننده یک فایل ایمیج برای دانلود قرار داده شده است.
پروتکل HTTP/2 چیست
دوشنبه 16 فروردین 1395 ساعت 11:59 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )
دلایل زیادی وجود دارند که شما را به مهاجرت به HTTP/2 ترغیب می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش سرعت و طبیعتا، بهبود تجربه کاربران و بازدیدکنندگان وب‌سایت شما اشاره کرد.

اگر فردی ادعا کند راهکار ویژه‌ای برای بارگذاری سریعتر وب‌سایت، کاهش فشار روی منابع سروری، کاهش زمان اختصاص داده شده برای بهینه‌سازی نرم‌افزاری سرعت سایت و بهبود جایگاه (رنک) سایت شما در اختیار دارد، شاید در نگاه اول، این موارد غیرواقعی به‌نظر برسند اما با ظهور یکی از برترین پیشرفت‌های حادث‌شده در تکنولوژی وب در طول 20 سال گذشته، تمامی موارد یادشده به آسانی در اختیار شما قرار گرفته‌اند.

هرآنچه باید درباره پروتکل HTTP/2 بدانید

دلایل زیادی وجود دارند که شما را به مهاجرت به HTTP/2 ترغیب می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش سرعت و طبیعتا، بهبود تجربه کاربران و بازدیدکنندگان وب‌سایت شما اشاره کرد. در صورتی که با این توضیحات همچنان شناخت کافی از HTTP/2 و قابلیت‌های آن ندارید، بدنیست در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق‌تر به این پروتکل جدید و قابلیت‌های آن داشته باشیم.

HTTP/2 چیست؟

HTTP/2 جدیدترین‌ به‌روزرسانی ارائه شده توسط IEFT برای پروتکل HTTP به حساب می‌آید. این پروتکل، نسخه جدیدتر برای HTTP/1.1 به حساب می‌آید که در سال 1999 عرضه شده بود. با توجه به تغییرات وب در چندسال اخیر، عرضه HTTP/2 بیش از پیش ضروری به‌نظر می‌رسید تا شاهد بهینه‌سازی هرچه بیشتر در بازده، امنیت و سرعت شبکه وب باشیم.

HTTP/2 بر پایه چه اصولی طراحی شده است؟

HTTP/2 بر پایه پروتکل SPDY شرکت گوگل که در سال جاری میلادی تاریخ مصرف آن به اتمام خواهد رسید، طراحی شده است. پروتکل طراحی شده توسط گوگل، مشابهت زیادی با HTTP/2 داشت و به‌گونه‌ای عرضه‌ شده بود که بهبود انتقال داده‌ها را در کنار پشتیبانی از نسل‌های پیشین قابلیت‌های اینترنتی به همراه داشته باشد.

قابلیت‌های اصلی HTTP/2

ارتباط واحد: در قالب این پروتکل، تنها از یک ارتباط با سرور برای بارگذاری وب‌سایت استفاده می‌شود و تا زمانی که وب‌سایت باز باشد، این ارتباط نیز فعال خواهد بود. این راهکار، بهینه‌سازی هر چه بیشتر و کاهش تعداد کانکشن‌های TCP را به همراه خواهد داشت.

درخواست‌های چندگانه: با استفاده از پروتکل جدید، ارسال درخواست‌های چندتایی در زمان واحد و روی یک ارتباط واحد، امکان‌پذیر خواهد شد. تا پیش از این و در قالب استفاده از پروتکل HTTP/1.1 هر درخواست انتقال، به تعویق می‌افتاد تا انتقال‌های دیگر به پایان برسد.

بهبود عملکرد سرور: با استفاده از این راهکار جدید، امکان ارسال منابع بیشتر به سمت مشتری، در جهت فراهم‌کردن زمینه برای استفاده‌های بعدی میسر خواهد شد.

اولویت‌بندی: درخواست‌های ارسالی از سطح‌بندی مستقل بهره‌مند شده تا سرور بتواند برحسب اولویت، به تخصیص منابع اقدام کند.

ساختار باینری: HTTP/2 فرایند تجزیه درخواست‌ها را در قالب ساختاری جمع و جور و با احتمال پایین‌تر در زمینه بروز خطا میسر می‌سازد. علاوه بر این، زمان اضافه‌ای هم صرف ترجمه متون به نمونه‌های باینری که در واقع زبان اصلی رایانه است، نخواهد شد.

فشرده‌سازی: HTTP/2 از فشرده‌سازی‌های HPACK استفاده می‌کند که بالاسری را کاهش می‌دهد. این در حالی است که در HTTP/1.1 اکثر هدرها با همان مقادیر تکراری در هر درخواست ارسال می‌شوند.

علاوه بر موارد یادشده، افزایش سرعت در قالب استفاده از HTTP/2 برای کاربران استفاده‌کننده از دستگاه‌های همراه یک مزیت غیرقابل انکار خواهد بود.

پشتیبانی از HTTP/2

بر اساس آمار منتشر شده، در حال حاضر 76.62 درصد از مرورگرهای مورد استفاده کاربران در آمریکا و 67.89 درصد از مرورگرهای مورد استفاده کاربران در سراسر جهان از HTTP/2 پشتیبانی می‌کنند. با این وجود، باید درنظر داشت که اینترنت اکسپلورر 11 تنها در ویندوز 10 از این پروتکل جدید پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که کروم، فایرفاکس و اپرا از HTTP/2 تنها در قالب HTTPS پشتیبانی می‌کنند. با رفتن به قسمت Audience>Technology>Browser & OS در گوگل آنالیتکس می‌توانید تاثیر این پروتکل جدید روی تجربه بازدیدکنندگان وب‌سایت خود را مشاهده کنید.

اکثر نرم‌افزارهای برتر ویژه سرورها (به عنوان مثال Apache,NGINX و IS در حال حاضر از HTTP/2 پشتیبانی می‌کنند. برخی از CDNهای مهم مانند Akamai نیز پشتیبانی از HTTP/2 را به خدمات خود اضافه کرده‌اند.

HTTPS و HTTP/2

در حالی که HTTP/2 از هر دو نوع ارتباط ایمن‌سازی شده و همچنین ارتباط معمولی پشتیبانی می کند، موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم از HTTP/2 در قالب پروتکل HTTPS پشتیبانی می کنند. این بدان‌معناست که اکثر وب‌سایت‌هایی که قصد دارند از HTTP/2 بهره ببرند باید محتویات خود را برپایه پروتکل HTTPS عرضه کنند. خوشبختانه با بهره‌گیری از گواهی جدید Let’s Encrypt امکان استفاده از گواهی‌های امنیتی رایگان برای وب‌سایت‌ها وجود خواهد داشت.

ارمغان HTTP/2 برای کاربران

سرعت، سرعت و بازهم سرعت بیشتر، ارمغان HTTP/2 برای کاربران است تا تجربه کاربری به مراتب بهینه‌شده‌تری را شاهد باشند.

ارمغان HTTP/2 برای توسعه‌دهندگان وب

از زمان عرضه HTTP/1.1 از راهکارهای متفاوتی به‌منظور بهبود سرعت وب‌سایت‌ها استفاده می‌شد اما با ظهور HTTP/2 دیگر هیچ نیازی به استفاده از آن‌ها وجود ندارد. حذف نیاز به ترکیب CSS و جاوا اسکریپت، حذف نیاز به ترکیب تصاویر و در نهایت کاهش فشار واردشده به سرور از جمله مزایای استفاده از این پروتکل برای توسعه‌دهندگان است.

ارمغان HTTP/2 برای SEO

با توجه به پشتیبانی گوگل‌بات از HTTP/2، وب‌سایت‌هایی که از این پروتکل جدید پشتیبانی می‌کنند شاهد بهبود رنکینگ یا جایگاه خود خواهند بود. بهبود امنیت و البته افزایش سرعت بارگذاری می‌تواند به ارتقای جایگاه وب‌سایت شما کمک کند. این در حالی است که با توجه به پشتیبانی کروم و فایرفاکس از HTTP/2 در قالب پروتکل HTTPS باید نهایت دقت را در به‌روزرسانی وب‌سایت خود به نسخه HTTPS داشته باشید.

پایین‌بودن سرعت بارگذاری یک وب‌سایت می‌تواند به عاملی تبدیل شود که بازدیدکنندگان برای همیشه قید استفاده از خدمات و محتویات آن را بزنند. در مقابل، سرعت بالاتری که در پرتو استفاده از HTTP/2 فراهم می‌شود راهکاری مناسب برای جلب توجه هرچه بیشتر کاربران خواهد بود.

توسعه‌دهندگان وب، SEO کارها، مدیران سرورها و حتی تیم‌های فروش آنلاین با پیاده‌سازی HTTP/2 شاهد مزایای متعدد و غیرقابل انکاری خواهند بود. فراموش نکنید که هیچ نقطه ضعفی هم در پیاده‌سازی این راهکار وجود ندارد و در صورتی که کاربر به هر دلیلی موفق به بارگذاری نسخه HTTP/2 وب‌سایتی نشود می‌تواند مانند گذشته فرایند بارگذاری سایت را به‌طور معمول انجام دهد.
تکنیک های خاص پوشه و نصب چند تلگرام در کامپیوتر
چهارشنبه 11 فروردین 1395 ساعت 07:02 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )

تکنیک هایی جالبی که از پوشه های ویندوز نمی دانید


دنیای ویندوز دنیای پیچیده‌ای است. هرچقدر هم که شما یک کاربر حرفه‌ای ویندوز باشید باز هم تکنیک‌ها و مسائلی وجود دارند که شما از وجود آنها بی اطلاع هستید. هر کسی که به صورت روزانه از کامپیوتر استفاده می‌کند، به طور معمول صدها بار با پوشه‌ها سر و کار خواهد داشت. پوشه‌ها مامور نگه داری فایل‌های ما هستند که علاوه بر این کار به ویندوز نیز نظم می‌بخشند. حال در این مقاله قصد داریم تا شما را با مواردی در ارتباط با مدیریت پوشه‌ها آشنا کند که شاید تا به حال از وجود آنها بی اطلاع بودید.

تنظیمات ویندوز, مدیریت پوشه‌ها در ویندوز

ترفندهای مدیریت پوشه‌ها در ویندوز

 

– تغییر مکان پوشه‌ها از طریق تنظیمات
یکی از ساده ترین راه‌های جابه‌جایی پوشه‌ها در ویندوز درگ و دراپ کردن است. اما یکسری از پوشه‌ها مانند My Pictures، My Music و … می‌باشند که هربار شما آنها را به جایی دیگر منتقل می‌کنید باز هم در جای قبلی خود تشکیل می‌شوند. برای تغییر قطعی و همیشگی آنها می‌بایست بر روی پوشه مدنظر کلیک راست کرد سپس گزینه Properties را بفشارید. با رفتن به زبانه Location شما می‌توانید با فشردن کلید Move… جایگاه آن پوشه را برای همیشه و به صورت قطعی تغییر دهید.

 

تنظیمات ویندوز, تغییر مکان پوشه‌ها از طریق تنظیمات

جابه‌جایی پوشه‌های My Pictures، My Music

 

– کلیدمیانبر گذاری برای یک پوشه
اگر شما قصد داشته باشید که به دسترسی پوشه مدنظرتان سرعت ببخشید، می‌توانید برای آن یک کلید میانبر یا یک کدمیانبر تعیین نمایید. برای اینکار بر روی پوشه مدنظر کلیک راست کرده، سپس وارد بخش Properties شوید. از بین زبانه‌ها وارد زبان Shortcut شده و در کادر مربوط به Shortcut key در میانه صفحه، کلیدمیانبر مدنظر خودتان را وارد نمایید.

 

تنظیمات ویندوز,کلیدمیانبر گذاری برای یک پوشه

برای دسترسی سریعتر به پوشه ها میتوان برای آنها کلید میانبر قرار داد

 

– بازکردن آخرین پوشه های بسته شده
به عنوان مثال شما اگر تبهای درون یک مرورگر را ببندید، می‌توانید با استفاده از کلیدمیانبر CTRL+SHIFT+T آنها را دوباره فراخوانی نمایید. اما چنین قابلیتی به صورت پیشفرض بر روی ویندوز وجود ندارد. برای اینکار می‌توانید ابتدا نرم افزار UndoClose را دانلود کرده سپس به راحتی آخرین پوشه‌های بسته شده خودتان را دوباره اجرا نمایید.

 

تنظیمات ویندوز,بازکردن آخرین پوشه های بسته شده


آموزش نصب همزمان چند تلگرام روی کامپیوتر

با روش ساده نصب همزمان چند تلگرام را روی کامپیوتر را امتحان کنید.

بسیاری از افراد دارای دو یا چند خط موبایل هستند و میخواهند از تلگرام استفاده کنند. این مسئله زمانی مهم میشود که شما برای تمامی این خط ها اکانت تلگرام میخواهید . برای اندروید نرم افزار های مختلفی وجود دارد که به راحتی میتوانید بیش از یک اکانت را فعال کنید. اما در ویندوز این مسئله متفاوت است.

 

روش اول ( استفاده از نسخه وب ) :
نسخه وب تلگرام هم مثل نسخه دسکتاپ است و برای راه اندازی روی مرورگر طراحی شده است. شما می توانید علاوه بر نسخه نصب شده روی کامپیوتر، با مرورگرتان از نسخه وب استفاده کنید. برای استفاده از نسخه وب به آدرس زیر بروید، مثل سایر نسخه ها شماره خود را وارد کنید و منتظر کد تایید باشید. کد را وارد کنید و وارد اکانت خود شوید:

web.telegram.org

 

 تلگرام, نصب همزمان چند تلگرام

راههای نصب همزمان چند تلگرام روی کامپیوتر

 

 نصب همزمان چند تلگرام روی کامپیوتر, ترفندهای اینترنتی

شما می توانید علاوه بر نسخه نصب شده روی کامپیوتر، با مرورگرتان از نسخه وب استفاده کنید


روش دوم ( استفاده از نسخه پرتابل)
اکثر برنامه های امروزی از نسخه پرتابل بهره می برند و تلگرام هم از این قاعده مستثنا نیست. برای دانلود نسخه پرتابل تلگرام ویندوز به desktop.telegram.org بروید و روی Portable Version For Windows کلیک کنید تا دانلود نسخه پرتابل شروع شود. سپس فایل اجرایی تلگرام را اجرا و از آن استفاده کنید.

 

 تلگرام, نصب همزمان چند تلگرام

 

 تلگرام, نصب همزمان چند تلگرامبرچسب‌ها: تلگرام , پوشه , ترفند , 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :