طراحی و برنامه نویسی و آموزش نرم افزار و سخت افزار و شبکه و موبایل و IT
تبعات اجرای طرح رجیستری در ایران
پنجشنبه 31 تیر 1395 ساعت 01:01 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )
نخستین تبعات اجرای طرح رجیستری خودنمایی می‌کند
جمع آوری گوشی‌های آیفون از بازار!


در حالی که چندی پیش، خبر اجرای طرح رجیستری موبایل در کشور یکباره مطرح و هدف از آن مبارزه با ورود گوشی‌های هوشمند قاچاق به کشور اعلام شده بود، اکنون اولین نتایج و تبعات این طرح به تدریج خود نمایی می‌کند. بنا بر اعلام مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا، قرار است همه گوشی‌های آیفون از بازار جمع آوری شوند.

موضوع طرح رجیستری موبایل در کشور که پیش از این برای چندین سال اجرایی شده بود، دوباره مطرح شد و اکنون به نظر از اوایل مرداد ماه اجرایی خواهد شد.

اولین تبعات اجرای طرح رجیستری خودنمایی میکند / گوشی های آیفون از بازار جمع آوری میشوند!

صرف نظر از موضوعات اساسی که این طرح برای مبارزه با قاچاق گوشی‌های هوشمند به بازار کشور در بر دارد، همواره آنچه کاربران و مشتریان گوشی‌های هوشمند را نگران می‌کرد تبعات و عوارض جانبی این طرح بود که اکنون به تدریج خودنمایی می‌کند. بر این اساس که قرار است به زودی همه گوشی‌های هوشمند اپل یا‌‌ همان آیفون از بازار جمع آوری شوند!

این موضوعی است که امروز عباس نخعی در گفت وگو با تسنیم به آن اشاره کرده است. به گفته وی در حال حاضر ابلاغ جمع‌آوری گوشی‌های تلفن همراه این برند از بازار داده شده است. این موضوع در پی تصمیمی است که بر اساس آن تنها گوشی‌هایی قابلیت فعالیت و خرید و فروش در کشور را داشته باشند که دارای نمایندگی در کشور هستند.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفته است: اگر تا روز اجرای طرح رجیستری، این کمپانی اقدام به ثبت نمایندگی رسمی در کشور نکند، قطعاً تمام گوشی‌های تلفن همراه این برند جمع‌آوری خواهند شد و به هیچ عنوان قابلیت رجیستر شدن را نخواهند داشت.

آن گونه که مشخص است، با اعلام دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف به زودی یکی از امن‌ترین، با کیفیت‌ترین و محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند دنیا از بازار ایران جمع آوری می‌شود.

نکته جالب ماجرا در آن است که طرح جدید رجیستری با تصمیمی که مسئولان در مورد نمایندگی‌های شرکت‌های خارجی گرفته‌اند، منجر به آن خواهد شد که بازار ایران به کلی از گوشی‌های هوشمند آمریکایی خالی شود و این موضوع قطعا محصولات مایکروسافت را نیز شامل خواهد شد.

اولین تبعات اجرای طرح رجیستری خودنمایی میکند / گوشی های آیفون از بازار جمع آوری میشوند!

عوارض جانبی طرح رجیستری

این در حالی است که بدون هیچ شکی، طرح رجیستری و تصمیم مسئولان برای این موضوع نمی‌تواند منجر به آن شود که شرکت‌هایی مانند اپل و مایکروسافت، اقدام به افتتاح دفتر نمایندگی در ایران کنند؛ هرچند موضوع برداشته شدن تحریم‌ها از روی ایران به شرکت‌های آمریکایی اجازه مراوده اقتصادی با ایران را بدون پیش شرط می‌دهد، تجربیات یک سال گذشته نشان داده است که هنوز موضوعات مهمتری از تحریم باقی است که بتوان برای ایجاد نمایندگی این شرکت‌ها در کشور امیدوار بود.

حتی صرف نظر از این مشکلات، بر پایه گفته مسئولان، این طرح قرار است از ابتدای مرداد ماه اجرایی شود و با توجه آنکه در این مدت به هیچ وجه مکان راه اندازی نمایندگی یک شرکت بزرگ در ایران وجود ندارد، تبعات یک چنین تصمیمی بزرگ و گسترده است.

بدون هیچ شکی، نخستین عارضه جانبی این موضوع، آن است که بهای گوشی‌های هوشمند آیفون و همه گوشی‌های هوشمند دیگر ساخت کشورهای آمریکایی یا شرکت‌هایی که در ایران نمایندگی ندارند وحشتناک افزایش خواهد یافت. اگر قرار باشد پس از اجرای طرح رجیستری، دسترسی کاربران ایرانی به این گوشی‌های هوشمند قطع شود ـ برای مدتی نامعلوم ـ قطعا بازار سیاهی که در این مدت کوتاه مانده تا اجرای نهایی طرح پیرامون این محصولات شکل می‌گیرد گسترده و اساسی خواهد بود.

از سوی دیگر، از آنجایی که ایران جزو بازارهای هدف و اولیه شرکت‌هایی مانند اپل نیست – با توجه به سرمایه گذاری‌های عمده و گسترده در بازارهای بزرگی نظیر چین و هندوستان – به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها با توجه به مشکلات تحریمی ایران به این زودی‌ها به فکر راه اندازی نمایندگی رسمی در کشور نباشند. آنچه به نظر اما اتفاق خواهد افتاد آن است که عده‌ای سود جو با استفاده از این موضوع و البته با رانت، اقدام به ایجاد نمایندگی‌های غیر رسمی در ایران کرده و در نتیجه دکان جدیدی برای این دست افراد و نهاد‌ها به راه خواهد افتاد.

موضوع مهم‌تر از همه، بار روانی است که این گونه اقدامات برای بازار موبایل کشور به همراه خواهد داشت. بدون شک دردسر مشتریان برای خرید گوشی‌های مورد علاقه خود با اجرایی شدن این طرح و تصمیمات پی آیند آن چندین برابر خواهد بود و از آنجایی که طرح رجیستری در ذات خود، طرحی نرم افزاری است، امکان دور زدن آن دیر یا زود فراهم خواهد شد.

این موضوع تنها نتیجه‌ای که دارد، گذاشتن هزینه‌های اضافی روی دست مشتریان برای خرید گوشی‌های هوشمند مورد علاقه خود است و تنها دردسر‌های مضاعف را برای مشتریان ایرانی ایجاد خواهد کرد.

به گفته خبرگزاری تسنیم، در این طرح که با مشارکت گمرک، اصناف، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه به اجرا گذاشته خواهد شد، خدمات مخابراتی تمام اپراتور‌ها، تنها به گوشی‌های موبایلی ارائه داده خواهد شد که از راه های رسمی و قانونی وارد شده و کدهای مخصوص این طرح را اخذ کرده باشند.بهترین آنتی ویروس های رایگان سال 2016
شنبه 26 تیر 1395 ساعت 11:59 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )

اینترنت فضای بسیار خطرناکی است. اگر رایانه خود را بدون محافظی قدرتمند رها کنید، علی رغم هرگونه احتیاطی، به‌زودی یک اپلیکیشن خرابکار وارد سیستم شما خواهد شد. بازدید ناگهانی به یک صفحه آلوده می‌تواند شما را با دنیایی از مشکلات روبرو کند. خوشبختانه در همین فضای وب می‌توان برنامه‌های محافظ و آنتی ویروس قدرتمندی را جهت محافظت در برابر این مشکلات پیدا کرد. اما این پکیج‌های امنیتی با قدرت و دقت یکسانی طراحی نشده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016 بپردازیم.

بهترین آنتی ویروس های رایگان : Avira Free Antivirus

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

پر سرعت، رابط کاربری مناسب و موثر به همراه محافظت آنلاین و به روز؛‌ این‌ها را می‌توان مشخصه‌های اصلی یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان سال 2016 در نظر گرفت. بیش از 477 میلیون کاربر در جهان از آنتی ویروس آویرا بهره می‌برند؛ این دقیقا تعداد دفعات نصب آویرا بر روی سیستم‌های رایانه‌ای است. محافظت و امنیت آنلاین و مبتنی بر فضای ابری این آنتی ویروس، شناسایی سریع بدافزارها را ممکن ساخته است:‌ اگر کاربری در یک نقطه از جهان برای اولین بار با یک ویروس یا بدافزار جدید مواجه شود، تمامی کاربران آویرا در سطح جهان قابلیت شناسایی و مقابله با آن بدافزار را خواهند داشت.

این آنتی ویروس قدرتمند، سرعت بالایی دارد، با طراحی کاربر پسند همراه شده است و بدون ارسال هشدار‌های مداوم و آزاردهنده شما را از شر ویروس‌های خرابکار آسوده می‌سازد. اگر فایلی آلوده در نرم افزارهای رسمی و معتبر پیدا شود، آویرا به‌سرعت آن را نابود خواهد کرد. امتیاز این آنتی ویروس در تست‌های شناسایی بدافزاری، 100 درصد بوده است؛ امتیازی که سایر آنتی‌ویروس‌های قدرتمند نظیر کاسپراسکای و بیت دیفندر نیز آن را کسب کرده‌اند. این آنتی ویروس همراه با یک افزونه برای مرورگرهای اینترنتی ارائه شده است که وب گردی آنلاین شما را تحت نظر قرار داده و سایت‌های آلوده را شناسایی می‌کند. تمامی این قابلیت‌ها، آنتی ویروس آویرا را به یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016 بدل کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با 8 آنتی ویروس دیگر آشنا کنیم.بهترین آنتی ویروس های رایگان : Bitdefender Antivirus Free Edition

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

بیت دیفندر به‌عنوان یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال جاری شناخته می‌شود که عملکرد سریع و بی‌نقصی را به همراه دارد. برخی از نرم افزارهای آنتی ویروس می‌خواهند همه چیز را در مورد شما بدانند و برای هر اتفاقی همچون ارائه آپدیت جدید و یافتن بدافزارها به شما هشدار می‌دهند. اما در آنتی ویروس بیت دیفندر خبری از این هشدارها آزاردهنده و مداوم نیست. بسیاری از کارشناسان، این نرم افزار را به‌عنوان یک نینجا می‌شناسند که در تاریکی کمین کرده و تنها در مواقع نیاز دست به کار می‌شود. در این برنامه خبری از تبلیغات و هشدار‌های پیاپی نیست. هزینه محافظت از رایانه شما رایگان بوده و سرعت سیستم نیز دستخوش تغییر جدی نمی‌شود. اگر علاقه‌ای به این برنامه نیز ندارید، حتما آیتم‌های بعدی در لیست ما را نیز امتحان کنید.بهترین آنتی ویروس های رایگان : AVG AntiVirus Free 2016

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

تمامی قابلیت‌های مورد نیاز کاربران در این آنتی ویروس قرار گرفته‌اند، رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند بوده و پردازش سیستم به‌صورت خودکار و حتی از راه دور صورت می‌گیرد. سال‌هاست که از آنتی ویروس AVG استفاده می‌کنیم و علی رغم هشدارهای متعدد این برنامه، قابلیت محافظت از رایانه به‌خوبی در این آنتی ویروس تعبیه شده است. داشبورد کاربر در این برنامه بسیار زیبا و کاربر پسند طراحی شده است. اسکنر این آنتی ویروس تمامی لینک‌ها را به همراه فایل‌های دانلودی مورد بررسی قرار می‌دهد و همچنین یک گزینه هوشمندانه دیگر در AVG گنجانده شده است:‌ امکان اسکن رایانه از راه دور و به کمک تلفن همراه کاربر.  نسخه پولی این آنتی ویروس محافظت بسیار بیشتری را در بخش دانلودها، کدگذاری دیتا و دیواره آتش به همراه دارد تا خطرات آنلاین به حداقل برسند. اما به هر حال نسخه استاندارد و رایگان این آنتی ویروس نیز در نوع خود عملکرد بی‌نظیری را به همراه دارد.بهترین آنتی ویروس های رایگان : Avast Free Anti-Virus 2016

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

آنتی ویروس آواست شامل محافظت همیشگی در برابر بدافزار و ویروس‌ها بوده و امنیت شبکه خانگی شما را بالا می‌برد. یکی از پیشنهاد‌های ویژه ما در این مقاله، همین آنتی ویروس قدرتمند آواست است. این برنامه رایانه شما را در برابر ویروس‌ها و بدافزار محافظت کرده، ضعف وای فای خانه شما را شناسایی می‌کند و همچنین به کمک بخش مدیریت پسورد آن می‌توانید تمامی اطلاعات حیاتی را به‌راحتی محافظت کنید. با پرداخت هزینه‌ای بیشتر می‌توان قابلیت‌های دیگری را نیز در آنتی ویروس آواست فعال کرد. از جمله این قابلیت‌های پولی می‌توان به آنتی فیشینگ و مسدود سازی فایل‌های اسپم اشاره کرد تا تجربه‌ای امن در وب گردی داشته باشید.بهترین آنتی ویروس های رایگان : Ad-Aware Free Antivirus

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

ابزاری جهت ارتقاء امنیت آنلاین کاربران به همراه تمامی امکانات ضروری: همانطور که از نام برنامه مشخص است، این آنتی ویروس در ابتدا تنها قادر به مسدود سازی تبلیغات اینترنتی بود و خوشبختانه عملکرد خوبی در این زمینه دارد. پس از گذشت چند سال، این برنامه تکامل پیدا کرد تا بتواند تهدیدات دیگری را نیز مسدود کند و حالا امروز با یک آنتی ویروس قدرتمند مواجه هستیم که فایل‌های دانلودی را پردازش می‌کند، در برابر بدافزارهای جاسوسی مقاومت می‌کند، امکان مقایسه آدرس‌های وب با آدرس‌های جعلی را برای کاربر فراهم کرده و خوشبختانه هنگام نصب و اجرای بازی‌های رایانه‌ای مزاحمتان نخواهد شد. همچون سایر آنتی‌ویروس‌ها در این برنامه نیز می‌توان با پرداخت هزینه‌ای مشخص، از امکانات بیشتری بهره گیرید. از جمله امکانات نسخه پولی این آنتی ویروس می‌توان به محافظت آنتی فیشینگ برای ایمیل، کنترل فرزندان توسط والدین و نابود سازی فایل‌ها اشاره کرد. اما خوشبختانه نسخه رایگان این برنامه عملکرد بسیار خوبی را در رایانه کاربران دارد.بهترین آنتی ویروس های رایگان : 360 Total Security 2016

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

این آنتی ویروس میزبان 4 ابزار کاربردی در زمینه محافظت از رایانه می‌شود اما به نسبت برخی از رقیبان سرعت کمتری دارد. چرا در حالی که امکان استفاده از 4 موتور شناسایی ویروس در اینترنت وجود دارد، تنها از یک موتور آنتی ویروس استفاده کنیم؟ این آنتی ویروس قدرتمند که ساخته Qihoo است موتور آنتی‌ویروس‌های آویرا، بیت دیفندر، Cloud Scan Engine 360 و 360 QVMII Al را باهم ترکیب کرده است و حتی از قبل فعال شدن یک تهدید در رایانه، آن را شناسایی کرده و در نطفه خفه می‌کند. اما آیا می‌توان به این آنتی ویروس اعتماد کرد؟ برخی از کارشناسان معتقدند، سازندگان این آنتی ویروس جهت کسب امتیاز بالا در تست‌های شناسایی ویروس، برخی تنظیمات درونی خود را دستکاری می‌کند و تا زمانی که برخی تنظیمات را تغییر ندهید، از محافظت مورد نیاز بهره نخواهید برد. علی رغم سرعت کم، با آنتی ویروس قدرتمندی روبرو هستیم.بهترین آنتی ویروس های رایگان : Panda 2016 Free Antivirus

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

این آنتی ویروس به کمک پروسه محافظت مبتنی بر فضای ابری خود، فشار را از روی رایانه شما برمی‌دارد. بنابراین اگر از افت سرعت رایانه خود توسط آنتی‌ویروس‌ها ناراضی هستید، پیشنهاد ما به شما آنتی ویروس پاندا است. این پروسه محافظت آنلاین و مبتنی بر فضای ابری به‌تازگی در پاندا گنجانده شده است و تمامی پروسه‌های سنگین بر عهده سرور‌های آنلاین پاندا خواهد بود. طبق معمول با پرداخت هزینه‌ای جانبی می‌توان به چندین قابلیت دیگر در برنامه دسترسی داشت. از جمله این موارد می‌توان به پردازش وای فای، مدیریت پسورد، کدگذاری فایل‌ها و کنترل والدین بر فرزندان اشاره کرد. با این حال تمامی امکانات پایه و مورد نیاز شما در نسخه رایگان آنتی ویروس پاندا گنجانده شده است. نمی‌توان پاندا را هم‌رده آواست، AVG یا بیت دیفندر در نظر گرفت اما در مجموع پیشنهاد می‌کنیم حداقل برای یک بار آن را امتحان کنید.بهترین آنتی ویروس های رایگان : Microsoft Security Essentials and Windows Defender

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

استفاده از ابزارهای مایکروسافت بسیار ساده است، اما این ابزارها همچون نرم افزارهای جانبی قدرتمند نیستند. شاید بهترین محافظ برای رایانه شما، کمپانی اصلی سازنده سیستم عامل آن باشد. ویندوز در مقطع کنونی به نسبت گذشته امنیت بیشتری دارد و مایکروسافت تمرکز زیادی در بخش امنیت سیستم عامل خود داشته است. پکیج Microsoft Security Essentials هم‌اکنون به‌صورت پیش فرض در ویندوز 7، ویستا، 8 و 10 گنجانده شده است و بسیاری از کاربران به‌جای دانلود برنامه‌های جانبی از این پکیج امنیتی پیش فرض بهره می‌گیرد.بهترین آنتی ویروس های رایگان : بانک شما

بهترین آنتی ویروس های رایگان در سال 2016

برخی از بانک‌های معتبر جهانی، جهت حفظ امنیت اطلاعات حساب مشتریان خود لایسنس رایگان برای نرم افزارهای آنتی ویروس خاصی را ارائه می‌کنند و بدین ترتیب کاربر نیازی به پرداخت هزینه اشتراک این نرم افزارهای جانبی نخواهد داشت. حق اشتراک آنتی ویروس McAfee برای مشتریان بانک‌های HSBC و همچنین MBNA رایگان است و مشتریان این بانک‌ها نیازی به پرداخت حق اشتراک 40 دلاری ندارند. از طرفی کاربران بانک آنلاین بارکلی (Barclay) می‌توانند از حق اشتراک یک ساله کاسپراسکای به ارزش 43 دلار بهره ببرند. اما متاسفانه تاکنون چنین امکانی در قراردادهای بانک‌های کشور ما قرار نگرفته است.


برچسب‌ها: ویروسیاب ,

ارسال ایمیل به چند آدرس در جیمیل
چهارشنبه 23 تیر 1395 ساعت 06:27 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )
قابلیت Auto-Forward جی میل، به راحتی امکان انتقال ایمیل ها به یک آدرس دیگر را بدون نیاز به هیچ زحمتی از جانب شما فراهم می کند.


 همچنین با استفاده از قابلیت فیلتر جی میل و مقداری تغییر در تنظیمات می توان ایمیل ها را به چند آدرس و حساب کاربری مختلف نیز به صورت خودکار انتقال داد.

 

گام اول

اولین قدم راه اندازی قابلیت انتقال یا forward ایمیل هاست. بنابر این ابتدا به Settings > Forwarding and POP/IMAP مراجعه کنید. سپس روی دکمه Add a forwarding address کلیک نمایید. با انجام این کار یک ایمیل به هر آدرسی که شما برای انتقال خودکار ایمیل ها به آن وارد کرده اید ارسال می شود که دارای یک لینک تایید و فعال سازی است و شما باید روی آن کلیک کنید.برای هر آدرس ایمیل باید این کار را تکرار کنید.

 

گام دوم

پس از اینکه همه ایمیل ها تایید شد، شما قادرید یک فیلتر برای پیام هایی که می خواهید انتقال داده شوند ایجاد کنید. با استفاده از قابلیت فیلتر گذاری شما می توانید ایمیل ها را به صورت خودکار بر اساس موضوعات خاص، ارسال کننده خاص و یا پیام هایی با کلمات کلیدی خاص منتقل (forward) کنید.


پس ابتدا به Settings رفته و سپس به Filters and Blocked Addresses مراجعه کنید و روی Create new filter کلیک نمایید. شما می توانید جزییات ایمیل هایی که می خواهید منتقل کنید را تکمیل کنید. پس از انجام این کار روی Create filter with this search کلیک کنید.


گام سوم

قدم بعد انتخاب آدرس حساب ایمیل هایی است که قصد دارید ایمیل های دریافتی تان به آن ها منتقل شوند. پس، از تیک خوردن گزینه Forward it مطمئن شده و سپس از منو باز شونده گزینه email addresses that have been confirmed را انتخاب کنید.


متاسفانه با توجه به ساز و کار سیستم انتقال ایمیل های جی میل، شما ناچارید برای هر آدرس ایمیل این کار را تکرار نمایید.برچسب‌ها: ترفند , جیمیل ,

هارد اکسترنال مناسب
شنبه 19 تیر 1395 ساعت 06:04 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )

کدام هارد اکسترنال مناسب من است؟شرکت های معتبر فعال در صنعت ذخیره سازی اطلاعات روز به روز بر شمار مدل های عرضه شده خود می افزایند.

با این وجود که هارددیسک اکسترنال تبدیل به یکی از پر استفاده ترین وسایل مرتبط با کار و سرگرمی شده است اما امروزه انتقال و نگهداری اطلاعات تنها وظیفه آن به شمار نمی رود.

کدام هارد اکسترنال مناسب من است؟

شرکت های معتبر فعال در صنعت ذخیره سازی اطلاعات روز به روز بر شمار مدل های عرضه شده خود می افزایند. مدل های جدیدی که علاوه بر افزایش ظرفیت و سرعت ذخیره سازی اطلاعات ، به انواع و اقسام امکانات شامل بدنه فلزی ، ضد خش بودن بدنه ، قابلیت ضد آب و ضد ضربه بودن ، توانایی کار با درگاه های گوناگون رایانه ، توانایی مقاومت در برابر شوک الکتریکی و توانایی انتقال اطلاعات با فناوری وایرلس مجهز گشته اند تا دل هر مشتری را بربایند!

در این مطلب می خواهیم سه هاردیسک اکسترنال از برند های معتبر و خوش سابقه که بدنه ای فلزی و خوش تراش و ظرفیتی معادل 2 ترابایت دارند را بررسی کنیم.

نخست هارددیسک My Passport Ultra Metal Edition از شرکت باسابقه وسترن دیجیتال را بررسی می کنیم. این هارد اکسترنال همانطور که از نام متال پیداست در پوششی فلزی و زیبا قرار گرفته است.

کدام هارد اکسترنال مناسب من است؟

این هارد 240 گرمی که مجهز به پورت سریع یو اس بی 3 با نرخ انتقال اطلاعات 5 گیگابایت بر ثانیه و دارای چراغ چشمک زن LED و کابل 45 سانتی متری است که می توانید توسط نرم افزار تعبیه شده درون هارد اطلاعات آن را به آسانی بک آپ گرفته و روی هارد پسورد بگذارید.

وسترن دیجیتال ابعادی استاندارد دارد و درون آن یک هد 2.5 اینچ تعبیه شده است. این هارددیسک اکسترنال که تنها تفاوتش با مدل پایه در جنس بدنه است هم اکنون با قیمت 350 هزار تومان در بازار قابل خریداری است.

نقاط ضعف: عدم مقاومت در برابر شوک الکتریکی ، ضربه و آب ، خش پذیری بدنه

در گام دوم به سراغ هارددیسک HD-E2 از شرکت خوش نام و پرآوازه سونی می رویم. این هارد 350 گرمی که وزن و ابعاد آن نسبت به هارد های دیگر کمی بزرگ تر است با طراحی بدنه ای لوکس و زیبا از جنس فلز سعی کرده تا محصولی عرضه کند که چشم ها به سوی آن خیره شود!

کدام هارد اکسترنال مناسب من است؟

هدف اصلی از طراحی این هارد اکسترنال توسط سونی ، استفاده به عنوان مکمل کنسول بازی پلی استیشن است که طبعا چنین محصولی باید از کیفیت و سرعت لازم برخوردار باشد تا بتواند از عهده این کار برآید. این هارد که از فناوری یو اس بی 3 استفاده می کند به قیمت گزاف نیم میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

نقاط ضعف: عدم مقاومت در برابر شوک الکتریکی ، ضربه و آب ، خش پذیری بدنه ، قیمت بالا

در ایستگاه پایانی به هارد 270 گرمی سیلیکون پاور مدل Armor A80 می رسیم. با خرید این هارد 430 هزار تومانی که از فناوری یو اس بی 3 بهره می برد کلکسیونی از امکانات به طرف شما سرازیر می شود.

کدام هارد اکسترنال مناسب من است؟

در حالی که خیالتان از ضد ضربه ، ضد آب ، ضد شوک بودن این هارد اکسترنال راحت است باید بدانید که بدنه فلزی آن را برای جلوگیری از آسیب های ناشی از شوک الکتریکی با پلاستیک فشرده پوشانده شده است. همچنین باید بدانید که این هارد که گواهی استاندارد نظامی را دریافت کرده می تواند تا نیم ساعت در عمق یک متری آب و پرتاب از فاصله یک متری زمین دوام بیاورد.

نقاط ضعف: ضعف در قسمت پیچ ها ، خش پذیری بدنه ، جایگاه بد قرار گیری کابل ، قیمت نسبتا بالا
برچسب‌ها: هارد , حافظه ,

برخی از ویژگی‌های جدید اندروید نوگا
سه شنبه 15 تیر 1395 ساعت 06:50 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست تبریز قارتال | ( نظرات )

اندروید نوگا Nougat ( یا شیرینی سنتی نوقا تبریز  ) نسخه جدید سیستم عامل دستگاه های همراه گوگل است که به صورت رسمی در همین فصل تابستان منتشر خواهد شد و بهبودهای زیادی را برای این سیستم عامل به همراه خواهد داشت. پیش‌تر، نسخه های پیش نمایش این سیستم عامل که به نام اندروید
N شناخته می شد برای توسعه دهندگان منتشر شده بود و به تازگی نام رسمی آن نیز توسط گوگل اعلام شده است.

معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های جدید اندروید نوگا

در اندروید نوگا گوگل هرچه بیشتر بر ارتقا امنیت و عملکرد بهتر سیستم عامل خود توجه داشته و در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از بهترین ویژگی های جدید این سیستم عامل را معرفی کنیم. اگر نمی توانید تا زمان عرضه رسمی اندروید نوگا صبر کنید می توانید در حال حاضر نسخه بتا پیش نمایش این نسخه را روی دستگاه های هوشمند نکسوس 6، نکسوس 6P، نکسوس 5X، نکسوس 9 یا گوگل پیکسل C نصب کنید.

ابزارهای چندوظیفگی

معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های جدید اندروید نوگا

اندروید نوگا سرانجام حالت صفحه تقسیم شده را در اختیار کاربران قرار می دهد که جای خالی آن در تبلت ها و گوشی های هوشمند اندرویدی مجهز به نمایشگر بزرگ احساس می شد. البته سامسونگ چنین ویژگی را در بسیاری از دستگاه های گلکسی خود ارائه کرده است و اپل نیز در آپدیت iOS 9 ویژگی های چندوظیفگی را به خط تولید آی‌پد اضافه کرده است.

در گوشی های هوشمند و تبلت ها، ویژگی چند پنجره می تواند با فشار طولانی روی دکمه اپلیکیشن های اخیر فعال شود و سپس کاربر می تواند برنامه هایی که دوست دارد در حالت صفحه تقسیم شده نمایش داده شوند را انتخاب کند. تلویزیون های اندرویدی نیز به حالت تصویر در تصویر مجهز خواهند شد که به کاربر اجازه می دهد در شرایطی که برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را نگاه می کند، به بخشی های دیگر مانند دانلود اپلیکیشن مراجعه کند.

معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های جدید اندروید نوگا

تعویض سریع

همانند کلیدهای میانبر Alt+Tab در رایانه های دسکتاپ، ابزار تعویض سریع (Quick Switch) این امکان را به کاربر می دهد تا بین اپلیکیشن فعلی و اپلیکیشنی که آخرین بار مورد استفاده قرار گرفته حرکت کند. برای فعال کردن این ویژگی تنها کافی است دوبار روی دکمه اپلیکیشن های اخیر ضربه بزنید.

بستن خودکار اپلیکیشن های اخیر

معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های جدید اندروید نوگا

اگر کاربر به طور مداوم ده‌ها اپلیکیشن را روی گوشی هوشمند خود باز کند در نسخه جدید اندروید اپلیکیشن های باز که کمترین میزان استفاده را دارند پس از مدتی در صورت عدم استفاده مجدد بسته خواهند شد. گوگل همچنین یک دکمه پاک کردن کلی را در صفحه اپلیکیشن های اخیر اضافه کرده است که به سرعت همه برنامه های باز را می بندد.

کنترل بهتر بر اعلان ها و پاسخ مستقیم به پیام ها

به گفته دیوید برک، معاون مهندسی اندروید، بیش از نیمی از اعلان های حال حاضر از اپلیکیشن های پیام رسان ناشی می شوند. برای تسهیل پاسخ به این هشدارها، اندروید نوگا امکان پاسخ مستقیم به پیام ها از بخش اعلان ها را ارائه می کند.

همچنین کاربران کنترل بهتری بر اعلان ها خواهند داشت. هنگامی که یک هشدار پدیدار می شود کاربر می تواند با فشار طولانی روی آن دریافت اعلان از آن اپلیکیشن را مسدود کرده و یا اعلان های آن را در حالت سکوت دریافت کند.

اموجی های جدید و متنوع‌تر

معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های جدید اندروید نوگا

در اندروید نوگا 72 اموجی جدید اضافه خواهند شد و گوگل با ارائه گزینه های بیشتر برای رنگ پوست هرچه بیشتر از اموجی های با ظاهر انسانی پشتیبانی می کند.

ارتقا عملکرد و امنیت

اندروید نوگا پشتیبانی از Vulkan API را ارائه می کند که به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد در شرایطی که نرخ فریم بالا را حفظ می کنند، افکت های گرافیکی بیشتری به بازی های خود اضافه کنند.

معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های جدید اندروید نوگا

نسخه جدید سیستم عامل اندروید یک کامپایلر سریع‌تر را ارائه خواهد کرد که به معنای 75 درصد نصب سریع‌تر اپلیکیشن ها برای کاربران بوده و همچنین به بهبود چارچوب امنیتی مدیا منجر خواهد شد که کنترل بیشتر بر محافظت از بخش های مختلف اپلیکیشن را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.


نسخه جدید آندروید "Nougat" با طمع شیرنی بادامی

"Nougat" همان طور که در جهان شناخته می شود  یکی از سوغاتی های معروف تبریز نیز هست.می توان تبریز را به عنوان یکی از شهرهای تولید نوقا به دنیا شناساند. از دید فعالان حوزه فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی این فرصت بسیار مناسبی جهت معرفی این شیرنی سنتی به عنوان یک سوغات ایرانی است تا جهان امروز از تولید آن در تبریز نیز خبر داشته باشند.

در این مدت پیشنهادهای جالبی از سوی فعالین حوزه فناوری اطلاعات و گردشگری به گوش خورد که از جمله آنها : در رابطه با معرفی نوقا به دنیا از طرف کاربران شبکه های اجتماعی مطرح میشود، پیشنهادهایی مانند پخت این شیرینی با قالب کاراکتر اندروید، گرفتن سلفی با نوقا همراه با المانهای اندروید با هشتگهای مربوطه، ارسال شیرینی نوقای تبریز به عنوان کادو برای گوگل، استفاده از نوقا به عنوان هدیه برای سران کشورهایی که در سال 2018 و مصادف با آغاز دوره پایتختی تبریز برای گردشگری جهان اسالم به تبریز خواهند آمد و کال مانور بر روی این سوغات برای 2018 و کلی پیشنهاد دیگر...


تبریز به آندروید N  خوش آمد می گوید / Tabriz say welcome to android Nougat

پیشنهادهای دیگر این گروه هم برگزاری فستیوال نوقای تبریز یا یک رویداد کوچک با حضور المانهای اندروید و حتی شاید دعوت از برخی از مسئولین اندروید میتواند بسیار اثربخش باشد.

نتیجه اینکه گوگل شاید نمیدانست که چنین شیرینی در تبریز تهیه میشود همانطور که حتی مردم ایران اطالعی از این سوغات خوشمزه تبریزی نداشتند ولی این اتفاق حداقل باعث معروفیت این سوغات تبریز شد و به همین شکل هم میتوان آن را به دنیا معرفی کرد، بدون شک تبریز هم به عنوان یکی از شهرهای تولید کننده عمده این شیرینی ظرفیت معرفی به دنیا را دارد و باید از این فرصت مثل هر فرصت دیگری استفاده کرد.

امروزه غذا به عنوان یک موضوع استراتژیک در صنعت گردشگری اهمیت بسیاری داغرد، چرا که دیگر نگاه به غذا صرفا برای رفع گرسنگی نیست و د رنگاه گردشگران یک فاکتور مهم در انتخاب مقصد اهمیت بسزایی دارد.

 88% درصد گردشگران آشنایی با سبک سنتی غذاها را مهمترین فاکتور سفر می دانند و موضوع تولید نوقا شیرنی سنتی تبریزی می تواند موضوع خوبی برای غنی سازی برنامه های استقبال از گردشگران در جهت گسترش نام آذربایجان داشته باشد.برچسب‌ها: اندروید نوقا , nougat , android , 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :